IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 150 000,00 zł (sto pięćdziesiąt tysięcy złotych). Wadium należy wnieś przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej 2. Forma wpłaty wadium. Wadium może być wniesione w następujących formach: a) pieniądzu; b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych; d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018 r. poz. 110, 650, 1000 i 1669). 3. W przypadku wniesienia wadium w formie z pkt. b-e – do wniosku należy dołączyć oryginał tego dokumentu. Poręczenia, gwarancje, o których mowa wyżej muszą być ważne przez okres od dnia składania wniosków tj. od dnia 09.03.2020 co najmniej do dnia 09.04.2020. 4. Wadium w pieniądzu należy wpłacić na konto: Nazwa banku: Bank Spółdzielczy w Wieliczce O/Myślenice Nr: 89 8619 0006 0020 0000 0071 0003. Kserokopię dowodu wpłaty wadium należy dołączyć do wniosku. W tytule przelewu zawierającego wadium należy wpisać „BZP/271/12/2020 wadium ścieżki”. Za datę wpłacenia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na konto bankowe Zamawiającego. Zamawiający podaje, iż kwota wadium wpłacona w pieniądzu zdeponowana będzie na oprocentowanym rachunku bankowym. 5. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a. 6. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego. 7. Wykonawca, którego oferta została wybrana traci wadium na rzecz Zamawiającego, jeżeli: - uchyli się (odmówi) podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, - zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt.3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców 0
Maksymalna liczba wykonawców 0
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
Nie
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
https://ellic.pl/
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Do Wykonawców dopuszczonych przez Zamawiającego do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie licytacji elektronicznej zostanie wysłane drogą elektroniczną zaproszenie do składania ofert na adres e-mail Wykonawcy wskazany we wniosku. Wykonawcy niezarejestrowani w systemie pod adresem http://ellic.pl lub posiadający inne konto otrzymają w zaproszeniu informację o założeniu konta użytkownika wraz z loginem stanowiącym adres e-mail Wykonawcy podany we wniosku. Aby zalogować się do systemu należy kliknąć w link podany w wiadomości przesłanej przez Zamawiającego. Po pierwszym zalogowaniu do systemu Wykonawca powinien utworzyć hasło dostępu do konta (menu Konto, opcja Zmień hasło). 2. Minimalne wymagania techniczne urządzeń informatycznych: komputer z zainstalowaną przeglądarką internetową Internet Explorer (wersja od 7), Firefox (wersja od 11), Google Chrome (wersja od 5.0.3), stałe łącze internetowe. 3. Zamawiający wzywa do zapoznania się z instrukcja obsługi oraz regulaminem zawartymi na stronie http://ellic.pl 4. W sprawach technicznych związanych z obsługa i konfiguracją konta na http://ellic.pl jak również wynikających z tego tytułu problemów należy kontaktować się bezpośrednio z administratorem systemu tj. Datacomp Sp. z o.o. ul. Dąbrowskiego 24, 30-532 Kraków Infolinia: 0 801 011 468 Tel.: 12 412-99-77 Fax: 12 412-99-77, wew. 28 biuro@ellic.pl
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1. Zamawiający ustalił minimalną wartość postąpienia w wysokości: 10.000 PLN 2. Zamawiający ustalił cenę wywoławczą w wysokości: 6.000.000PLN brutto 3. Wykonawcy logują się na stronę internetowej http://ellic.pl wybierając z menu pozycję Zaloguj. Następnie wybierają z menu pozycję Licytuję i odpowiednią licytację z dostępnych. W toku licytacji elektronicznej Wykonawcy składają kolejne korzystniejsze oferty (postąpienia). Wykonawcy składają kolejne korzystniejsze postąpienia za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej http://ellic.pl od momentu otwarcia do momentu zamknięcia licytacji. System pozwala na składanie ofert wyłącznie o cenie niższej od ceny oferty najkorzystniejszej w danym momencie, co najmniej o kwotę określonego minimalnego postąpienia. Aplikacja umożliwia składanie postąpień z dokładnością nie większą niż do dwóch miejsc po przecinku (separator dziesiętny - przecinek; ceny będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku). W przypadku, gdy Wykonawca zaproponuje cenę oferty niższą od najkorzystniejszej oferty w danym momencie o więcej niż 20% system zażąda ponownego potwierdzenia zaoferowanej ceny. W trakcie licytacji Zamawiający i Wykonawcy przekazują wnioski, oświadczenia i inne informacje drogą elektroniczną, za pomocą formularza (komunikatora) umieszczonego na platformie licytacji elektronicznych. Oferty podlegają automatycznej klasyfikacji na podstawie ceny. Oferta złożona w toku licytacji przestaje wiązać, gdy inny Wykonawca złoży ofertę korzystniejszą. W toku licytacji elektronicznej system na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycjach złożonych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji elektronicznej, a także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który zaoferuje najniższą cenę. 4. Cenę oferty należy obliczyć według załączonego opisu przedmiotu zamówienia (OPZ) załącznika 2. Wykonawca trakcie licytacji podaje cenę za wykonanie całego przedmiotu zamówienia określonego Opisem Przedmiotu Zamówienia. W cenie za wykonanie przedmiotu zamówienia wykonawca winien uwzględnić w szczególności: - koszty robót, materiałów i sprzętu wynikająca z OPZ, - koszt opracowania i uzgodnienia i zatwierdzenia projektu organizacji ruchu na czas przebudowy drogi wraz z kosztem oznakowania drogi - jeśli zachodzi taka konieczność, - koszty niezbędnej obsługi geodezyjnej, - koszty przygotowania i transportu materiałów pozyskanych z rozbiórki, - opłaty za zajecie pasa drogowego - jeśli zajdzie taka potrzeba; - oznakowania i zabezpieczenia terenu prowadzenia prac. 5. Cena złożonej oferty jest traktowana jako cena ryczałtowa za wykonanie całego zakresu zamówienia jaki jest określonym Opisem Przedmiotu Zamówienia (zal 2)
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 20 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
09.03.2020 godzina:
11:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
co najmniej 5 dni od przekazania zaproszenia: godzina 09:00
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zakończenie licytacji: licytacja ulegnie zakończeniu (zamknięciu) po 20 minutach bez postąpienia. Jeśli od godziny 09:00 do godziny 09:20 nie zostanie złożone żadne postąpienie licytacja ulegnie zakończeniu o godzinie 09:20. Jeśli natomiast w tym czasie (09:00 - 09:19:59) zostanie złożone postąpienie, licytacja zostanie przedłużona o 20 min od czasu złożenia postąpienia. Każde postąpienie w pewien sposób przedłuża licytacje o 20 min tzn. daje 20 minutowy czas na złożenie kolejnego postąpienia. Jeśli zaś przez 20 min nie zostanie złożone jakiekolwiek postąpienie licytacja zakończy się. W przypadku licytacji z określeniem sposobu zakończenia "po 20 minutach bez postąpienia" nie ma powodu, aby czekać ze złożeniem postąpienia, gdyż każde postąpienie daje kolejne 20 minut na ewentualną odpowiedź konkurencji.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wzór umowy stanowi załącznik nr 3 do ogłoszenia. 1. Zmawiający udzieli zamówienia wykonawcy który zaoferował wykonanie przedmiotu zamówienia za najniższą cenę (wygrał licytację), 2. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie będzie zobowiązany do podpisania umowy, której treść będzie zgodna z załączonym do ogłoszenia wzorem umowy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% wartości brutto ceny oferty. 1. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; c) gwarancjach bankowych; d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 2. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. 3. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 4. Jeśli planowa realizacja zamówienia jest dłuższa niż 12 miesięcy Zamawiający wyraża zgodę, aby Wykonawca najpóźniej w dniu zawarcia umowy wniósł zabezpieczenia w wysokości co najmniej 30% należnego zabezpieczenia wykonania umowy, a pozostałą część, do pełnej wysokości zabezpieczenia, zostanie potrącana przez Zamawiającego z pierwszych 7 (siedmiu) miesięcznych faktur częściowych. 5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w pkt 1. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 7. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady nie może przekraczać 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, o której mowa w art. 151 ust. 2 ustawy Pzp, jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający dopuszcza zmianę terminu wykonania niniejszej umowy w wypadku: a) wystąpienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w dniu podpisania umowy lub podczas jej realizacji, b) wystąpienia siły wyższej, mającej istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy. Jako siłę wyższą należy rozumieć zdarzenie nagłe, poza kontrolą zarówno Zamawiającego, jak i Wykonawcy, gdy w chwili zawarcia umowy niemożliwe było przewidzenie tego zdarzenia i jego skutków, które wpłynęły na zdolność strony do wykonania umowy, oraz gdy niemożliwe było uniknięcie samego zdarzenia lub przynajmniej jego skutków. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
09.03.2020, godzina:
11:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
PL IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
09.04.2020 okres w dniach:
(od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Informacje dodatkowe: