IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca przed złożeniem wniosku o dopuszczenie do licytacji elektronicznej wniesie wadium w wysokości 1.000,00 zł. słownie złotych: jeden tysiąc i 00/100 podając numer postępowania TZ-183/U/18 oraz przedmiot zamówienia
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.zgn.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Zamawiający przekazuje zakwalifikowanym Wykonawcą zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja elektroniczna oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji, wartość postąpienia minimalnego. 2. Kody dostępu do platformy aukcyjnej 1) Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcą informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. Loginem do platformy aukcyjnej jest adres mailowy wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji, natomiast hasło przypisane do konkretnego loginu Wykonawcy otrzymują w oddzielnym mailu. Jednorazowe hasła dostępu otrzymują wyłącznie nowi użytkownicy platformy aukcyjnej. Po ich otrzymaniu użytkownicy proszeni są o zalogowanie się do platformy aukcyjnej przed rzeczywistą licytacją w celu zmiany hasła jednorazowego. Każdy użytkownik, który w przeszłości logował się do platformy aukcyjnej m. st. Warszawy na adres mailowy (login) wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej, proszony jest o sprawdzenie przed rzeczywistą licytacją ważności ustanowionego przez siebie hasła. 2) O ewentualnych problemach z rejestracją należy niezwłocznie powiadomić osobę upoważnioną do kontaktu z Wykonawcami, której dane kontaktowe przekazane zostaną w zaproszeniu do składania ofert w licytacji elektrycznej.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1) minimalna wysokość postąpień 1.000,00 zł 2) liczba etapów licytacji elektronicznej 1 3) czas trwania etapu: 15 min.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 0:15
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2018-12-17 godzina:
12:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
2019-01-03 godz. 10:00
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
1. Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 03.01.2019 o godzinie 10:00 Zamawiający ustala czas trwania licytacji na 15 minut. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej. 2. Zamawiający zamyka licytację, gdy w podstawowym czasie nie zostanie złożona żadna oferta lub, gdy w ciągu 3 minut od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, jednakże nie wcześniej niż po upływie 15 minut od otwarcia licytacji.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
I. Przedmiot umowy 1. Wykonywanie usług wywozu gruzu wraz z odpadami poremontowymi i innych gabarytów włącznie z elektrośmieciami i śniegu wraz z ich załadunkiem na każde zgłoszenie Zamawiającego. 2. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania usług o wysokim standardzie z zachowaniem obowiązujących przepisów, w tym sanitarno - porządkowych. 3. Wykonawca zobowiązuje się każdorazowo pozostawiać w stanie czystym miejsca załadowania przedmiotu zamówienia. 4. Przy realizowaniu usługi pomoc tragarska ze strony pracowników Zamawiającego jest niedozwolona, a Wykonawca zapewni ilość osób wystarczającą do szybkiego i sprawnego załadunku przedmiotu umowy. 5. Wymagania odnośnie uprawnień: uzyskanie wszelkiego rodzaju przepustek i zezwoleń uprawniającą flotę do poruszania się, postoju i zatrzymywania się na terenie Dzielnicy Śródmieście (w tym Starego i Nowego Miasta) leży po stronie Wykonawcy. II. Wynagrodzenie Wykonawcy i warunki płatności 1. W cenach jednostkowych ujęte są wszystkie czynności określone w zamówieniu. 2. Wynagrodzenie obejmuje wszystkie koszty i wydatki niezbędne do wykonania przedmiotu umowy. 3. Rozliczenie usług odbywać się będzie w odstępach jednomiesięcznych, zgodnie z potwierdzanymi przez przedstawicieli Zamawiającego protokółami odbioru realizacji usługi. 4. Wykonawca zobowiązany jest – po każdym zrealizowanym zleceniu - pozyskać od przedstawiciela Zamawiającego pisemne potwierdzenie realizacji zlecenia – wraz z określeniem ilości zrealizowanych usług. 5. Za wykonanie przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 1 niniejszej Umowy Wykonawca będzie wystawiać faktury wskazując jako nabywcę/podatnika Miasto Stołeczne Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa NIP: 525-22-48-481, a jako odbiorców faktur i płatników oraz adres do korespondencji poszczególne administracje 6. Wykonawca zobowiązany jest składać faktury w kancelarii Pionu Finansowo-Księgowego ZGN ul. Mokotowska 67a, 00-530 Warszawa, tel. 22-627-75-04 (05), najpóźniej do 10-go dnia każdego miesiąca. 7. Zakres zamówienia może być pomniejszony do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo do roszczeń z tytułu skorzystania z powyższego zmniejszenia zamówienia przez Zamawiającego. 8. Faktury prawidłowo wystawione przez Wykonawcę płatne będą w ciągu 21 dni od daty jej otrzymania przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy podane w fakturze. Za datę zapłaty uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. 9. W przypadku, gdy Zamawiający zostanie obciążony karą porządkową z tytułu niewykonywania lub nienależytego wykonywania przez Wykonawcę prac określonych w umowie, Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów poniesionych przez Zamawiającego z tego tytułu, w terminie 7 dni od daty otrzymania dokumentu obciążenia karą, pod rygorem odstąpienia przez Zamawiającego od umowy z winy Wykonawcy. 10. Zmniejszenie ilości wywozów zaplanowanych przez Zamawiającego, na podstawie których określono wartość zamówienia, nie powoduje zmiany niniejszej umowy. Wykonawcy nie przysługuje prawo do dochodzenia roszczeń z tego tytułu. 11.Strony postanawiają, iż dokonają w formie pisemnego aneksu zmiany wynagrodzenia w wypadku wystąpienia którejkolwiek ze zmian przepisów wskazanych w art. 142 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, tj. zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. III Zobowiązania Wykonawcy 1. Wykonawca lub podwykonawca w celu realizacji zamówienia zobowiązuje się zatrudnić na podstawie umowy o pracę wszystkich osób (min. 2 osoby) wykonujących czynności w trakcie realizacji w/w zamówienia (czynności załadunku gruzu, gabarytów, śniegu wraz z ich wywozem. 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w terminie 14 dni od podpisania umowy i na każde żądanie w trakcie realizacji umowy przedstawiał Zamawiającemu dokumenty potwierdzające zatrudnienie w/w pracowników wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia. Wykonawca ma obowiązek informowania Zamawiającego o każdej zmianie w zatrudnieniu w/w pracowników wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia. 3. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 4. Wykonawca zobowiązany jest również do: 1) do przedstawienia umowy z podwykonawcą w ciągu 7 dni od dnia jej zawarcia i ponoszenia wyłącznej odpowiedzialności za działania i zaniechania podwykonawcy jak za własne, w tym za zapłatę wynagrodzenia podwykonawcy, związaną z realizacją przedmiotu umowy, 2) posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim w związku z wykonywanymi pracami budowlanymi przez cały okres realizacji robót, tj. do czasu dokonania przez Zamawiającego ich odbioru końcowego, bez uwag i zastrzeżeń na kwotę nie mniejszą niż 50.000,00 zł. 5. W przypadku opóźnienia, zwłoki Wykonawcy w wykonaniu przedmiotu Umowy, niewykonywania lub nienależytego wykonywania przez Wykonawcę któregokolwiek z obowiązków wynikających z Umowy, Zamawiający może wezwać Wykonawcę do wykonania Umowy. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu, Zamawiający może, niezależnie od realizacji innych uprawnień przysługujących mu w ww. przypadkach, zlecić dowolnej osobie trzeciej wykonanie przedmiotu Umowy lub jakiegokolwiek obowiązku Wykonawcy wynikającego z Umowy, na koszt i ryzyko Wykonawcy (wykonanie zastępcze), na co Wykonawca wyraża zgodę. 6. Wykonawca zobowiązuje się zapłacić Zamawiającemu kwotę odpowiadającą kosztom wykonania zastępczego w terminie 7 dni od dnia doręczenia noty obciążeniowej. 7. Wykonawca we własnym zakresie zobowiązany jest uzyskać wszelkiego rodzaju przepustki i zezwolenia uprawniające do poruszania się, postoju i zatrzymywania się na terenie Dzielnicy Śródmieście (w tym Starego i Nowego Miasta). IV. Kary umowne 1. Wszelkie reklamacje na niewykonane lub nienależycie wykonane usługi Zamawiający niezwłocznie przekazuje Wykonawcy telefonicznie lub pisemnie/faxem, odnotowując ją jednocześnie w kontrolce usług. 2. Wykonawca ma obowiązek załatwić reklamację (jedna reklamacja dotyczy 1 posesji) w terminie 2 dni roboczych. 3. Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia kar umownych za niewykonanie lub nienależyte wykonanie przedmiotu umowy w następujących przypadkach i wysokości: 1) Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w wysokości: a) 20 % ceny danego zlecenia za każdą rozpoczętą godzinę zwłoki w przystąpieniu do wykonania zlecenia jednostkowego określonego w § 4 ust. 10; b) 0,1 % wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 3 ust. 1 za każdy dzień niewykonania bądź nienależytego wykonania usługi, potwierdzonego wpisem w kontrolce usług; c) 10 % wartości przedmiotu umowy brutto w przypadku odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy; d) 10% wynagrodzenia umownego brutto określonego w § 3 ust. 1 w przypadku braku lub nieterminowej zapłaty wynagrodzenia należnego podwykonawcy, nieprzedłożenia do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, nieprzedłożenia poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany; e) w przypadku niezatrudnienia przy realizacji zamówienia osób na umowę o pracę lub nieprzedstawienia Zamawiającemu na jego żądanie umów o pracę dokumentujących świadczenie pracy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 2.000,00 zł brutto. Kara umowna będzie naliczana za każdy następny miesiąc, w którym Wykonawca nie wypełnił zobowiązania, o którym mowa w § 4 ust. 1 niniejszej Umowy, od każdej osoby oddzielnie 2) Zamawiający zapłaci Wykonawcy kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego w wysokości 10 % wynagrodzenia z zastrzeżeniem pkt V ppt 1 4. W przypadku konieczności skorzystania przez Zamawiającego z zastępczego wykonania zleconych usług Wykonawca zapłaci Zamawiającemu 250 % wartości niewykonanych prac Potrącenie kary umownej nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku dokończenia prac, ani z innych zobowiązań umownych. Strony mają prawo do odszkodowania uzupełniającego przewyższającego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Zamawiający może potrącić kary umowne z bieżącego wynagrodzenia Wykonawcy. 6. Zapłata kar umownych nie wyłącza prawa do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych za poniesioną szkodę. V. ODSTĄPIENIE OD UMOWY 1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, niezależnie od przypadków określonych w kodeksie cywilnym, w szczególności, gdy: 1) wystąpi istotna zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy i Zamawiający odstąpi od umowy w terminie jednego miesiąca od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy 2) dokonana zostanie zmiana planu finansowego nie przewidująca środków na realizację całości lub części umowy lub nie zostaną zatwierdzone środki w planie finansowym. 3) Wykonawca podejmuje działania mogące narazić Zamawiającego na powstanie szkody, zostanie złożony wniosek o ogłoszenie upadłości Wykonawcy, zajęty zostanie majątek Wykonawcy w wyniku prowadzenia przeciwko niemu postępowania egzekucyjnego na skutek czego prowadzenie robót zostanie przerwane, a także wystąpią inne okoliczności uniemożliwiające bądź ograniczające swobodne wykonywanie przez Wykonawcę jego obowiązków umownych. W takich przypadkach Wykonawca nie może żądać kary umownej ani też odszkodowania. 2. Ponadto zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy, gdy: 1) Wykonawca nienależycie wykonuje przedmiot umowy; 2) zostanie wydany nakaz zajęcia majątku wykonawcy; 3) Wykonawca nie dotrzymuje warunków Umowy, o których mowa w § 1 ust. 1 4) Wykonawca zapłacił dwukrotnie karę umowną w okresie jednego kwartału 5) Wykonawca narusza postanowienia umów zawartych z podwykonawcami. 3. Odstąpienie od umowy, o którym mowa w ust. 1 i 2 powinno nastąpić w formie pisemnej i powinno zawierać uzasadnienie oświadczenia.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie (łącznie z podatkiem VAT).
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
określone w rozdz. IV.4 IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-12-17, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
wyłacznie w języku polskim IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: