IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.mokotow.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej. Złożenie większej liczby wniosków, spowoduje odrzucenie wszystkich wniosków złożonych przez danego Wykonawcę. 2. Wniosek oraz wszelkie dokumenty wymagane muszą spełniać następujące wymogi: a) wniosek musi zostać sporządzony w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej na maszynie do pisania, komputerze, ręcznie długopisem czytelnym pismem; b) formularz wniosku i wszystkie załączane dokumenty sporządzone przez Wykonawcę muszą być podpisane; za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną przez osobę(-y) upoważnioną(-e) do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej; c) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii; d) pozostałe oświadczenia i dokumenty muszą być oryginałami lub kserokopiami poświadczonymi na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez właściwą osobę(-y), zgodnie z zasadą reprezentacji oraz muszą być one sporządzone w języku polskim; e) poprawki lub zmiany (również przy użyciu korektora) we wniosku, powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę (-y) podpisującą(-e) wniosek; f) dokumenty składające się na wniosek muszą być sporządzone wg wzorów i wymogów; g) dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być składane wraz z ich tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej dostępny na stronie www.mokotow.waw.pl Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej co najmniej nazwą przedmiotu zamówienia. 3. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
W trakcie licytacji Wykonawca licytuje cenę brutto za całość zamówienia. Cena wywoławcza za całość zamówienia wynosi 198.990,00 zł brutto. Minimalne postąpienie wynosi 1.900,00 zł brutto. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie zapewnia zwolnienia Wykonawcy z żadnych podatków, opłat, ani nie będzie zwracał żadnych kar należnych z jakiegokolwiek tytułu, cen transportu, czynności, usług, świadczeń, opłat, ceł, podatków itp. Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzyko związane ze zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Zaproponowana przez Wykonawcę cena będzie stała w czasie objętym umową. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie, w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto realizacji całego zamówienia. Wykonawca, który zaproponował najniższą cenę brutto realizacji przedmiotowego zamówienia, zostaje zwycięzcą licytacji elektronicznej. Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy – określony przez siebie. Zamawiający podpisze umowę, z Wykonawcą, który w chwili zamykania licytacji elektronicznej zaproponował najniższą cenę realizacji przedmiotowego zamówienia. Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu wypełniony formularz cenowy ofertowy dostępny na stronie internetowej zamawiającego: www.mokotow.waw.pl Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. z 2002r. Nr 97, poz. 1050, ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r., Nr 84, poz. 386 ze zm.). O miejscu i terminie zawarcia umowy Wykonawca zostanie poinformowany przez Zamawiającego po dostarczeniu w/w dokumentu.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 30 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2018-09-21 godzina:
10:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Nie krótszy niż 5 dni od dnia przekazania zaproszenia do licytacji
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający zamknie licytację elektroniczną po upływie 30 minut od jej rozpoczęcia.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
UMOWA NR MOK-WOŚ/B/III/3/2/ ......... /2018/GZ……... (wzór umowy) zawarta w dniu ........................... w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa Dzielnica Mokotów z siedzibą w Warszawie ul. Rakowiecka 25/27, NIP 525-22-48-481, REGON 015259640 reprezentowanym na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta m. st. Warszawy z dnia ………….. r. nr ………………………. przez: …………………………………. oraz na podstawie pełnomocnictwa z dnia …………………. r. nr ………………………. przez …………………………….. zwanym dalej „ZAMAWIAJĄCYM” a: ………………………………….., reprezentowaną przez: ……………………………………………………., zwanym dalej „WYKONAWCĄ” który wyłoniony został w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie licytacji elektronicznej na podstawie art. 74 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579), w zakresie objętym zamówieniem o następującej treści: § 1 1. Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się do wykonania: - nasadzeń roślin w pasach drogowych ulic gminnych, - sadzenia krzewów róż na ul. Smyczkowej w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018 o nazwie Róże dla Smyczkowej, zwanych dalej „pracami”. 2. Zakres prac oraz ich ceny jednostkowe określa załącznik nr 1 do umowy. 3. Sposób wykonywania prac jest określony w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do umowy. § 2 Termin realizacji prac ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia 31.10.2018 r. § 3 1. Pracownicy Wykonawcy wykonujący pracę oraz pojazdy Wykonawcy wykorzystywane do realizacji prac winny być zaopatrzone w czytelne logo Wykonawcy umieszczone w widocznym miejscu na pojeździe oraz ubraniach pracowników. 2. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w związku z wykonywaniem prac stanowiących przedmiot umowy. § 4 1. Strony umowy ustalają, że przedmiot umowy zostanie wykonany przez Wykonawcę osobiście bądź z udziałem poniżej wymienionych Podwykonawców w poszczególnych zakresach: ………………… ………………… 2. Wykonawca ponosi wobec Zamawiającego pełną odpowiedzialność za usługi, które wykonuje przy pomocy podwykonawców, w tym za jakość i za termin ich wykonania. 3. Umowa pomiędzy Wykonawcą a Podwykonawcą powinna być zawarta w formie pisemnej a nadto winna spełniać wymagania określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zawierać postanowienia przewidujące, że odbiory przez Zamawiającego od Wykonawcy będą poprzedzone odbiorami Wykonawcy od podwykonawcy, nie mogą zawierać zapisów niezgodnych z postanowieniami niniejszej umowy. 4. Strony umowy zgodnie ustalają, iż wypłata wynagrodzenia umownego Wykonawcy zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy będzie uwarunkowana przedstawieniem przez niego protokołu odbioru, który stanowi podstawę do wystawienia faktury VAT, zawierającego dowód zapłaty wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom na podstawie łączącej ich umowy. Dowody zapłaty powinny odnosić się do tych zrealizowanych usług przez podwykonawców, za prawidłową realizację których, Wykonawca będzie ubiegał się o zapłatę wynagrodzenia od Zamawiającego. 5. W przypadku podjęcia przez Zamawiającego decyzji o dokonaniu bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, zapłata ta będzie następowała w terminie do 30 dni, w którym Zamawiający ustalił, że podwykonawca wykazał zasadność takiej zapłaty. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający jest obowiązany umożliwić Wykonawcy zgłoszenie w formie pisemnej uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy w terminie 7 dni od dnia doręczenia tej informacji. § 5 1. Za prawidłowe wykonanie prac w okresie obowiązywania umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe nie większe niż: brutto: …………………………………… słownie: ………………………………….. wynikające ze złożonego formularza cenowego ofertowego (załącznik nr 1) w tym za nasadzenia krzewów róż na ul. Smyczkowej w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2018 o nazwie Róże dla Smyczkowej: brutto: ………………. Ceny jednostkowe podane w formularzu cenowym ofertowym nie ulegną zwiększeniu w okresie obowiązywania umowy. 2. Podstawą do wystawienia faktury będzie protokół odbioru prac podpisany i zaakceptowany przez Zamawiającego. 3. Jeżeli podczas odbioru prac Zamawiający stwierdzi chociażby w części wadliwe wykonanie, ma prawo odmówić ich odbioru w całości do czasu usunięcia wad, wyznaczając jednocześnie termin technicznie uzasadniony na ich usunięcie. 4. W razie odmowy odbioru prac przez Zamawiającego z przyczyn podanych w ust. 3, prace uważa się za prawidłowo wykonane w terminie, w którym nastąpiło zgłoszenie ich wykonania, po którym bezpośrednio nastąpił ich odbiór przez Zamawiającego bez zastrzeżeń. 5. Do odbioru prac uprzednio nieodebranych jako wadliwych Zamawiający jest obowiązany przystąpić niezwłocznie po doręczeniu zgłoszenia przez Wykonawcę o usunięciu wad. Z czynności odbioru prac wadliwych strony umowy sporządzają każdorazowo protokół. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zapłaty wynagrodzenia tylko za prace faktycznie wykonane przez Wykonawcę i odebrane przez Zamawiającego bez zastrzeżeń, a Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego roszczenia o wypłatę wynagrodzenia w kwocie maksymalnej, określonej w ust.1. 7. W przypadku wykonywania usług związanych z realizacją przedmiotu umowy przez podwykonawców, Wykonawca w dniu zgłoszenia Zamawiającemu przedmiotu umowy do odbioru zobowiązany jest do doręczenia nw. dokumentów, które powinny odnosić się do podlegających odbiorowi usług związanych z realizacją przedmiotu umowy zrealizowanych przez podwykonawców: 1) protokołu odbioru usług związanych z realizacją przedmiotu umowy wykonanych przez podwykonawców, 2) kopii faktur wystawionych przez podwykonawców, 3) kopii polecenia przelewu na kwoty wynikającej z faktur podwykonawców, 4) dowodu zapłaty wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom na podstawie łączącej ich umowy; dowód zapłaty powinien odnosić się do tych zrealizowanych usług związanych z realizacją przedmiotu umowy przez podwykonawców za prawidłową realizację których, Wykonawca będzie ubiegał się o zapłatę wynagrodzenia od Zamawiającego, 5) pisemnego potwierdzenia przez podwykonawcę, którego wierzytelność jest częścią składową faktury Wykonawcy o dokonaniu terminowej zapłaty na rzecz tego podwykonawcy, a w przypadku niedotrzymania terminu, o otrzymaniu należnych mu odsetek z tytułu nieterminowej zapłaty. 8. W przypadku nieprzedstawienia przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w ust. 7, Zamawiający nie przystąpi do czynności odbiorowych usług zgłoszonych do odbioru. 9. Zamawiający dopuszcza przystąpienie do czynności odbiorowych bez złożenia wszystkich dokumentów przez Wykonawcę, o których mowa w ust. 7 pkt 3, 4, 5 jeżeli Wykonawca udokumentuje iż wstrzymanie lub odmowa zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy była uzasadniona: 1) wystąpieniem wad istotnych w usługach związanych z realizacją przedmiotu umowy wykonywanych przez podwykonawcę, a wady, które były przyczyną odmowy lub wstrzymania wynagrodzenia podwykonawcy zostały usunięte przez Wykonawcę, co zostanie potwierdzone protokołem odbioru, 2) zwłoką w realizacji usług związanych z realizacją przedmiotu umowy wykonywanych przez podwykonawcę i naliczeniem z tego tytułu stosownych kar umownych przez Wykonawcę potrącanych z bieżącego wynagrodzenia podwykonawcy, 3) odstąpieniem przez Wykonawcę/podwykonawcę od umowy z podwykonawcą z winy podwykonawcy i naliczeniem z tego tytułu stosownych kar umownych przez Wykonawcę. 10. W przypadku nieprzedstawienia przez Wykonawcę dowodów zapłaty, o których mowa w ust. 7 Zamawiający wstrzymuje wypłatę należnego wynagrodzenia w części równej sumie kwot wynikających z nieprzedstawionych dowodów zapłaty. Wstrzymana zapłata, bez odsetek zostanie dokonana w terminie 21 dni liczonych od daty złożenia przez Wykonawcę wymaganych dowodów zapłaty. 11. W przypadku uchylania się przez Wykonawcę od obowiązku zapłaty podwykonawcom i braku zgłoszenia pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy, lub jeżeli podwykonawca wykaże zasadność bezpośredniej zapłaty, Zamawiający dokona bezpośredniej zapłaty podwykonawcy. 12. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy Zamawiający potrąci kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia Wykonawcy. 13. Zapłata wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie następowała przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 21 dni od daty doręczenia faktury, wystawionej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i postanowieniami niniejszej umowy. Wypłata z tytułu realizacji przedmiotu umowy będzie płatna przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy nr ……………………………………. W przypadku doręczenia faktury niezgodnie z treścią ust. 14, za datę skutecznego doręczenia faktury uznaje się datę jej wpływu do Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów ul. Wiktorska 91A, 02-582 Warszawa. Strony zgodnie ustalają, że zmiana numeru rachunku Wykonawcy nie wymaga zmiany zapisów niniejszej umowy w formie aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego na piśmie o zmianie numeru swojego rachunku. 14. Strony umowy ustalają iż faktury będą wystawione na Nabywcę: Miasto Stołeczne Warszawa, Plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP: 525-22-48-481 Odbiorcą i Płatnikiem będzie: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów, ul. Rakowiecka 25/27, 02-517 Warszawa. Natomiast faktury należy dostarczyć na adres: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów, ul Wiktorska 91A, 02-582 Warszawa 15.Strony ustalają, iż dniem zapłaty będzie dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. 16. Miasto Stołeczne Warszawa oświadcza, że będzie dokonywało płatności za wykonaną usługę z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności. 17. Wykonawca oświadcza, że wskazany w umowie rachunek bankowy jest rachunkiem rozliczeniowym służącym wyłącznie dla celów rozliczeń z tytułu prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. § 6 Przedstawicielem Wykonawcy w realizacji niniejszej umowy jest kierownik prac ogrodniczych .………………, tel. ……………., poczta elektroniczna ………………. § 7 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks Pracy (Dz. U. 2016 poz. 1666 z późn.zm.) dalej k.p., osób wykonujących czynności polegające na sadzeniu drzew i krzewów. 2. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 3. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia: • oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; • poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać przekazana w formie zapewniającej ochronę danych osobowych pracowników zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „Rozporządzenie”. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków powinny być możliwe do zidentyfikowania; • zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; • poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia wymienionego w pkt 2. imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. 4. Niewywiązanie się Wykonawcy z powyższych obowiązków będzie skutkowało naliczeniem kar umownych w wysokości określonej w § 8 ust. 1 pkt 4. § 8 1. Strony umowy ustalają, iż Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne w następujących przypadkach i wysokościach: 1) za zwłokę w wykonaniu prac w wysokości 0,2% wartości łącznego wynagrodzenia brutto umowy określonego w § 5 ust. 1 umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, liczonej od dnia, w którym prace miały być wykonane do dnia zgłoszenia wykonania prac, po którym nastąpił ich odbiór przez Zamawiającego bez zastrzeżeń albo do dnia rozwiązania umowy; 2) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych podczas odbioru, w wysokości 0,2% wartości łącznego wynagrodzenia brutto umowy określonego w § 5 ust. 1 umowy za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, liczonej od dnia w którym prace miały być wykonane do dnia zgłoszenia wykonania prac, po którym nastąpił ich odbiór przez Zamawiającego bez zastrzeżeń albo do dnia rozwiązania umowy; 3) w przypadku wypowiedzenia umowy przez Zamawiającego lub Wykonawcę z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, karę umowną w wysokości 20% łącznego wynagrodzenia umownego brutto, o którym mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy; 4) w przypadku nie zatrudnienia przy realizacji przedmiotu umowy osób zgodnie z § 7 ust. 1 lub nie przedstawia Zamawiającemu dokumentów, zgodnie z § 7 ust. 2 Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 2000 zł brutto (słownie: dwa tysiące złotych). 2. Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie przez Zamawiającego kar umownych z należnego wynagrodzenia z tytułu wykonania niniejszej umowy bez dodatkowych wezwań do zapłaty. § 9 1. Strony ustalają, że niezależnie od kar umownych, o których mowa § 8 umowy, Zamawiający będzie mógł dochodzić od Wykonawcy odszkodowania uzupełniającego do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody na zasadach ogólnych przewidzianych w kodeksie cywilnym. 2. Dokonane potrącenia i naliczone kary umownie nie zwalniają Wykonawcy z obowiązku wykonania prac zgodnie z umową. § 10 W przypadku naliczenia przez Zamawiającego Wykonawcy kar umownych, Wykonawca nie może pomniejszyć należnego mu wynagrodzenia na wystawionej fakturze o kwotę naliczonych kar umownych. § 11 1. Strony umowy zgodnie ustalają, że okres wypowiedzenia umowy wynosi 14 dni. Strony mogą wypowiedzieć umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia w następujących przypadkach: 1) w ciągu 5 dni od stwierdzenia zwłoki Wykonawcy w wykonaniu całości lub części prac bądź zwłoki w usunięciu wad w pracach przekraczającej 5 dni termin wskazany na ich usunięcie, 2) zajęcia przez organ egzekucyjny wierzytelności Wykonawcy z tytułu wykonania niniejszej umowy. 2. Wypowiedzenie umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 3. W przypadku wypowiedzenia umowy Zamawiający jest zobowiązany do odbioru prac wykonanych do chwili ich przerwania. 4. Wypowiedzenie umowy nie ma wpływu na możliwość żądania i dochodzenia przez Zamawiającego od Wykonawcy kar umownych wynikających z niniejszej umowy. § 12 1. Wykonawca udziela Zamawiającemu 12-miesięcznej gwarancji na prace będącą przedmiotem niniejszej umowy oraz rękojmi wydłużonej o 3 miesiące ponad okres gwarancji. Bieg upływu okresu gwarancji i rękojmi liczony będzie od dnia sporządzenia protokołu odbioru prac. 2. Przed upływem okresu gwarancji i rękojmi zostanie powołana komisja z udziałem Wykonawcy i Zamawiającego w celu sprawdzenia żywotności posadzonych roślin. 3. W okresie gwarancji i rękojmi, w przypadku nie zachowania żywotności któregoś z przesadzonych drzew, Wykonawca zobowiązuje się do posadzenia na własny koszt zamiennych drzew tego samego gatunku i tych samych parametrów, w terminie 10 dni od daty spisania protokołu z przeglądu gwarancyjnego dokonanego przez Zamawiającego. 4. Jeżeli Wykonawca nie posadzi roślin w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Zamawiający po uprzednim zawiadomieniu, może zlecić ich posadzenie osobie trzeciej na koszt Wykonawcy na podstawie odrębnej umowy. 5. Wykonawca oświadcza, że gwarantuje i zapewnia w okresie gwarancji, że posadzone rośliny będą we właściwym stanie (zdrowotnym, estetycznym) oraz dobrej jakości. § 13 1. Wszelkie oświadczenia Stron w wykonaniu postanowień niniejszej umowy, z zastrzeżeniem ewentualnych wyjątków przewidzianych w umowie, wymagają formy pisemnej i będą przesłane listem poleconym na adres strony, określony w umowie, za potwierdzeniem odbioru. Strony zobowiązują się do zawiadamiania o zmianie adresu do korespondencji natychmiast po dokonaniu takiej zmiany. W razie zaniedbania obowiązku zawiadomienia o zmianie adresu, korespondencje wysłaną na ostatni adres listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru i nie odebraną, uważa się za doręczoną w dacie zwrotu korespondencji Stronie, która ją wysłała. 2. Strony umowy stwierdzają, iż zapoznały się z umową i dokonały interpretacji jej poszczególnych postanowień, w celu wyeliminowania ewentualnych, mogących powstać w przyszłości sporów na tle jej wykonania. 3. Zamawiający oświadcza, iż jest płatnikiem podatku VAT i posiada NIP 525-22-48-481. 4. Wykonawca nie może dokonać cesji wierzytelności pieniężnych wynikających z umowy na rzecz osoby trzeciej bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego. § 14 1. Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016,dalej: RODO), dla których Administratorem Danych jest Prezydent m.st. Warszawy, a co za tym idzie, nie wiąże się z dostępem do zasobów systemów informatycznych Urzędu m.st. Warszawy. Jednocześnie Zamawiający oświadcza, że realizuje obowiązki Administratora Danych Osobowych określone w przepisach RODO także w zakresie dotyczącym danych osobowych Wykonawcy (a także jego pracowników). 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy: 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, 2) kodeksu cywilnego. 3. W przypadku powstania sporu na tle realizacji niniejszej umowy do rozpoznania sporu będzie Sąd właściwy miejscowo dla Zamawiającego. 4. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 5. Umowę niniejszą oraz załączniki stanowiące integralną część umowy sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach – 1 egz. dla Wykonawcy, 2 egz. dla Zamawiającego. WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Nie Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-09-21, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH NA PODSTAWIE PRZEPISÓW PRAWA W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie m.st. Warszawy jest: Prezydent m.st. Warszawy, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa. 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzedu m.st. Warszawy, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie m.st. Warszawy za pomocą adresu iod@um.warszawa.pl. 3. Administrator danych osobowych – Prezydent m.st. Warszawy - przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, tj. Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.) 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu/celach wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Urzędzie m.st. Warszawy, tj. udzielenie zamówienia publicznego. 5. W związku z przetwarzaniem danych w celu/celach, o których mowa w pkt 4, odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być: a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa; b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z m.st. Warszawą przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Prezydent m.st. Warszawy. 6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia postępowania, od wszczęcia do zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj. okres niezbędny do realizacji celu/celów określonych w pkt 4, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne. 7. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia: a) prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych; b) prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku, gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne; c) prawo do żądania usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym), w przypadku, gdy: dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane, dane osobowe przetwarzane są niezgodnie z prawem, dane osobowe muszą być usunięte w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa; d) prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych – w przypadku, gdy: osoba, której dane dotyczą kwestionuje prawidłowość danych osobowych, przetwarzanie danych jest niezgodne z prawem, a osoba, której dane dotyczą, sprzeciwia się usunięciu danych, żądając w zamian ich ograniczenia, Administrator nie potrzebuje już danych dla swoich celów, ale osoba, której dane dotyczą, potrzebuje ich do ustalenia, obrony lub dochodzenia roszczeń, osoba, której dane dotyczą, wniosła sprzeciw wobec przetwarzania danych, do czasu ustalenia czy prawnie uzasadnione podstawy po stronie Administratora są nadrzędne wobec podstawy sprzeciwu; e) prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych – w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki: zaistnieją przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją, w przypadku przetwarzania danych na podstawie zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej przez Administratora, przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi lub jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą jest dzieckiem; f) ze względu na fakt, iż jedyną przesłanką przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa, nie przysługuje Pani/Panu prawo do przenoszenia danych. 8. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Urzędzie m.st. Warszawy Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych. 9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, gdyż przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa. 10. Pani/Pana dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.