IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.mokotow.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej. Złożenie większej liczby wniosków, spowoduje odrzucenie wszystkich wniosków złożonych przez danego Wykonawcę. 2. Wniosek oraz wszelkie dokumenty wymagane muszą spełniać następujące wymogi: a) wniosek musi zostać sporządzony w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej na maszynie do pisania, komputerze, ręcznie długopisem czytelnym pismem; b) formularz wniosku i wszystkie załączane dokumenty sporządzone przez Wykonawcę muszą być podpisane; za podpisanie uznaje się własnoręczny podpis z pieczątką imienną przez osobę(-y) upoważnioną(-e) do reprezentowania zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w dokumencie rejestrowym lub innym dokumencie, właściwym dla formy organizacyjnej; c) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik do wniosku musi być załączone pełnomocnictwo, określające jego zakres i podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii; d) pozostałe oświadczenia i dokumenty muszą być oryginałami lub kserokopiami poświadczonymi na każdej stronie za zgodność z oryginałem przez właściwą osobę(-y), zgodnie z zasadą reprezentacji oraz muszą być one sporządzone w języku polskim; e) poprawki lub zmiany (również przy użyciu korektora) we wniosku, powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę (-y) podpisującą(-e) wniosek; f) dokumenty składające się na wniosek muszą być sporządzone wg wzorów i wymogów; g) dokumenty sporządzone w języku obcym, muszą być składane wraz z ich tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej dostępny na stronie www.mokotow.waw.pl Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w zamkniętej kopercie opatrzonej co najmniej nazwą przedmiotu zamówienia. 3. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
W trakcie licytacji Wykonawca licytuje cenę brutto za całość zamówienia. Cena wywoławcza za całość zamówienia wynosi 842.000,00 zł brutto. Minimalne postąpienie wynosi 6.000,00 zł brutto. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie zapewnia zwolnienia Wykonawcy z żadnych podatków, opłat, ani nie będzie zwracał żadnych kar należnych z jakiegokolwiek tytułu, cen transportu, czynności, usług, świadczeń, opłat, ceł, podatków itp. Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzyko związane ze zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w ofercie. Zaproponowana przez Wykonawcę cena będzie stała w czasie objętym umową. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie, w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto realizacji całego zamówienia. Wykonawca, który zaproponował najniższą cenę brutto realizacji przedmiotowego zamówienia, zostaje zwycięzcą licytacji elektronicznej. Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy – określony przez siebie. Zamawiający podpisze umowę, z Wykonawcą, który w chwili zamykania licytacji elektronicznej zaproponował najniższą cenę realizacji przedmiotowego zamówienia. Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu wypełniony formularz cenowy ofertowy dostępny na stronie internetowej zamawiającego: www.mokotow.waw.pl Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz. U. z 2002r. Nr 97, poz. 1050, ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o denominacji złotego (Dz. U. z 1994 r., Nr 84, poz. 386 ze zm.). O miejscu i terminie zawarcia umowy Wykonawca zostanie poinformowany przez Zamawiającego po dostarczeniu w/w dokumentu.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 30 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
07.08.2020 godzina:
10:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Nie krótszy niż 5 dni od dnia przekazania zaproszenia do udziału w licytacji
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający zamknie licytację elektroniczną po upływie 30 minut od jej rozpoczęcia
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
UMOWA zawarta w dniu ........................ pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa - Dzielnica Mokotów, z siedzibą przy ul. Rakowieckiej 25/27, 02-517 Warszawa, NIP 525-22-48-481, REGON 015259640, zwanym dalej „Zamawiającym”, reprezentowanym przez: ……………………………………... a firmą, zwaną dalej Wykonawcą, którą reprezentuje ……………………………………... w wyniku wyboru oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie licytacji elektronicznej na podstawie art. 74 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 1843 z pózn. zm.), o treści następującej: § 1. 1. Przedmiotem niniejszej umowy jest dzierżawa urządzeń drukujących i wielofunkcyjnych, zwanych dalej urządzeniami, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. 2. Na przedmiot umowy określony w ust. 1 składa się w szczególności: 1) dostarczenie, instalacja i uruchomienie urządzeń zgodnie z wymogami zawartymi w opisie przedmiotu zamówienia; 2) zapewnienie możliwości drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów w budynkach Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Mokotów za pomocą dostarczonych urządzeń w zależności od ich funkcjonalności określonej w opisie przedmiotu zamówienia; 3) szkolenie pracowników Zamawiającego, korzystających z urządzeń w zakresie ich obsługi; 4) obsługa konserwacyjno-serwisowa urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę przez cały okres trwania umowy. 3. Urządzenia dostarczone zgodnie z ust. 2 pkt 1, pozostają własnością Wykonawcy, będą użytkowane przez Zamawiającego do czasu zakończenia okresu obowiązywania umowy. 4. Postanowienia niniejszej umowy obejmują wykonawstwo wszelkich prac i świadczenie wszelkich usług, w tym także tych, które nie są wyraźnie wymienione w umowie, lecz są konieczne dla wykonania przedmiotu umowy, o którym mowa w ust. 1 i ust. 2. § 2. 1. W ramach realizacji przedmiotu umowy określonego w § 1 Wykonawca uruchomi urządzenia w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego i podłączy urządzenia do sieci elektrycznej i logicznej. 2. Wykonawca przez cały okres trwania umowy będzie świadczył kompleksową obsługę konserwacyjno-serwisową, której celem jest zapewnienie stałej gotowości do eksploatacji i sprawnego działania urządzeń. 3. Do obowiązków Wykonawcy w ramach kompleksowej obsługi konserwacyjno- serwisowej należy: 1) zapewnienie pełnej obsługi konserwacyjno-serwisowej, tak by urządzenia funkcjonowały prawidłowo i bezawaryjnie. Obsługa konserwacyjno-serwisowa obejmować będzie niezbędne do zapewnienia ciągłego, prawidłowego funkcjonowania: przeglądy, czyszczenie z zewnątrz i wewnątrz, regulacje, naprawy i wymianę uszkodzonych części i podzespołów, wymianę elementów podlegających zużyciu zgodnie z zaleceniami producenta danego urządzenia zawartymi w instrukcji obsługi i dokumentacji technicznej; 2) wykonywanie okresowego przeglądu i konserwacji każdego urządzenia z częstotliwością zgodną z zaleceniami producenta, niezależnie od ilości wykonanych przez to urządzenie kopii/wydruków; 3) niezwłoczne przystąpienie do usuwania awarii powstałych wskutek normalnej eksploatacji urządzenia bądź z powodu wad ukrytych, za które nie odpowiada Zamawiający; 4) dostawa i wymiana wszystkich materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, rekomendowanych przez producenta urządzeń w tym tonerów, bębnów i części zamiennych (za wyjątkiem papieru) w sposób zapewniający ciągłą pracę dostarczonych urządzeń; 5) odbieranie bezpośrednio po dokonanej naprawie lub wymianie zużytych części i materiałów eksploatacyjnych, w tym pojemników po wykorzystanych tonerach; 4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r.- Kodeks Pracy (Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 z późn.zm.) osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: obsługa konserwacyjno-serwisowa, przeglądy i konserwacje, naprawa urządzeń. 5. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 4 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 6. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust.4 czynności w trakcie realizacji zamówienia: • oświadczenie wykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; • poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać przekazana w formie zapewniającej ochronę danych osobowych pracowników zgodnie z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektyw 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., zwane dalej RODO),) –Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków powinny być możliwe do zidentyfikowania; • zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; • poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami RODO. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. 7. Niewywiązanie się Wykonawcy z powyższych obowiązków będzie skutkowało naliczeniem kar umownych w wysokości określonej w § 9 ust.1 pkt 6 umowy. § 3. 1. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu urządzenia do pomieszczeń w budynków Urzędu Dzielnicy Mokotów wskazanych przez osobę upoważnioną do reprezentowania Zamawiającego. 2. Urządzenia zostaną dostarczone i zainstalowane w okresie 5 dni roboczych od daty zawarcia umowy. Za datę wykonania dostawy uważa się dzień podpisania bez zastrzeżeń protokołu zdawczo-odbiorczego, potwierdzającego dokonanie instalacji, konfiguracji i uruchomienia wszystkich urządzeń w sieci działającej u Zamawiającego oraz przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi. 3. Wykonawca oświadcza, że wszystkie dostarczone urządzenia są nowe lub posiadają gwarancję producenta urządzenia na czas trwania umowy. W terminie dwóch dni roboczych od podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu dokument wystawiony przez producenta urządzeń potwierdzający ten fakt. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji tego dokumentu u producenta urządzeń. § 4. 1. W przypadku wystąpienia awarii i nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzeń objętych niniejszą umową: 1) naprawa urządzenia uszkodzonego musi zostać dokonana najdalej w następnym dniu roboczym od momentu zgłoszenia nieprawidłowości pocztą elektroniczną lub faksem, 2) w razie braku możliwości usunięcia usterki w ciągu 48 godzin od daty zgłoszenia uszkodzenia urządzenia, Wykonawca dostarczy na swój koszt urządzenie zastępcze wolne od wad o nie gorszych parametrach, bez zmiany opłat określonych w § 6 umowy. 2. Zamawiający ponosi odpowiedzialność wyłącznie za uszkodzenia mechaniczne dostarczonych urządzeń powstałe z jego winy. 3. Wykonawca będzie wykonywał wszelkie czynności, w tym usługi, o których mowa w ust. 1, w miejscu eksploatacji urządzenia, w godzinach pracy Urzędu tj.: w dni powszednie od godz. 8:00 do godz. 16:00, w wyjątkowych przypadkach, za zgodą Zamawiającego usługi mogą być wykonane w innych terminach. § 5. 1. Przedmiot umowy będzie wykonywany w okresie od daty zawarcia umowy do 31 października 2022 r. lub do wyczerpania łącznej wartości umowy brutto umowy określonej w § 6 ust. 5 umowy. 2. Zamawiający zobowiązuje się do wydania urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę z dniem wygaśnięcia niniejszej umowy. 3. Wykonawca w ciągu siedmiu dni roboczych od zakończenia realizacji umowy dokona demontażu i odbioru urządzeń, o których mowa w ust. 2 na swój koszt, na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. § 6. 1. Za wykonanie przedmiotu umowy Wykonawca otrzyma miesięczne wynagrodzenie ustalane w oparciu o iloczyn cen jednostkowych zawartych w formularzu cenowym i faktycznej liczby wykonanych i wydruków w danym miesiącu na wszystkich dostarczonych przez Wykonawcę urządzeniach. 2. Faktyczna liczba wykonanych wydruków zostanie określona na podstawie dwustronnego protokołu zawierającego stany liczników dostarczonych urządzeń w ostatni dzień roboczy każdego miesiąca. 3. Cena jednostkowa określona w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 2 do umowy, wynosi: …… słownie (….) groszy brutto za 1 kopię/wydruk formatu A4 w czerni i …… słownie (….) groszy brutto za 1 kopię/wydruk formatu A4 w kolorze; 4. Wynagrodzenie określone w ust. 3 obejmuje wszystkie składniki niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1, w szczególności koszty dostarczenia, instalacji urządzeń, dojazdu Wykonawcy do Zamawiającego, obsługi konserwacyjno-serwisowej, utrzymania urządzeń w pełnej sprawności technicznej, przeprowadzenia szkoleń oraz dostawy i wymiany wszystkich materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych, z wyłączeniem kosztu papieru. 5. Łączne wynagrodzenie za zrealizowany przedmiotu umowy nie może przekroczyć kwoty brutto z formularza cenowego: …………….. zł (słownie złotych: …………….), co nie stanowi zobowiązania dla Zamawiającego do realizowania umowy do tej wartości i ilości, ani prawa dochodzenia roszczeń przez Wykonawcę w przypadku faktycznego zmniejszenia zamówienia, w tym w roku 2020 zostanie wypłacone wynagrodzenie nie wyższe niż kwota ………………. zł brutto, w roku 2021 wynagrodzenie nie wyższe niż kwota ………………… zł brutto, w roku 2022 wynagrodzenie nie wyższe niż kwota ………………… zł brutto 6. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wynagrodzenia w stosunku do umownego wynagrodzenia określonego w ust. 5 jedynie w przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towaru i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 2177 oraz z 2019 r. poz. 1564 z pózn. zm.), 3) zasad podlegania ubezpieczeniem społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz.2215 z poźn.zm.) jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę. 7. W przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia liczby wydruków wykonywanych w roku 2021 z powodów, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Strony dopuszczają możliwość dokonania zmiany postanowień niniejszej umowy, poprzez przeniesienie niezbędnej części wynagrodzenia z roku 2022 do roku 2021, przy czym zmiana ta będzie możliwa przy zachowaniu cen jednostkowych wynikających z formularza cenowego, stanowiącego załącznik nr 2 do umowy, pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego środków finansowych na ten cel oraz z zastrzeżeniem, że łączne wynagrodzenie Wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 5, nie ulegnie zmianie. 8. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych innych dodatkowych opłat związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. § 7. 1. Wypłata wynagrodzenia nastąpi przelewem na podstawie protokołu stanu liczników urządzeń, o którym mowa w § 6 ust. 2, oraz prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT za każdy kolejny miesiąc realizacji przedmiotu umowy - w terminie 21 dni od dnia skutecznego doręczenia faktury do Wydziału Informatyki dla Dzielnicy Mokotów ul. Rakowiecka 25/27, 02-517 Warszawa. Faktura musi zawierać numer umowy. Należności będą płatne z dołu za każdy okres rozliczeniowy, na rachunek Wykonawcy nr …………………………………………….. 2. Faktury VAT będą wystawiane w następujący sposób: Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa, 00-950 Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, NIP 525 22 48-481, a dostarczone do Odbiorcy (płatnika): Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Mokotów, 02-517 Warszawa, ul. Rakowiecka 25/27. 3. Wykonawca oświadcza, ze wskazany w umowie rachunek bankowy jest rachunkiem rozliczeniowym służącym wyłącznie dla celów rozliczeń z tytułu prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. 4. Zmiana numeru rachunku bankowego nie stanowi zmiany umowy, o takiej zmianie Wykonawca powiadomi Zamawiającego na piśmie. Nowy rachunek bankowy musi spełniać wymogi określone w ust. 3. 5. M.st. Warszawa oświadcza, że będzie dokonywało płatności za wykonaną usługę z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności. 6. Zapłatę uważa się za dokonaną w dniu obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego poleceniem zapłaty. 7. Wykonawcy nie przysługują żadne inne roszczenia o dodatkowe wynagrodzenie, nie przewidziane w umowie, ani roszczenia o zwrot kosztów poniesionych w związku z zawarciem lub wykonaniem umowy. 8. W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U. 2019 r. poz. 118 z późn. zm.) „Zamawiający – Miasto Stołeczne Warszawa – oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych”. § 8. Zamawiający zobowiązuje się do: 1) użytkowania urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem; 2) przestrzegania zasad eksploatacji urządzeń, określonych w instrukcjach obsługi; 3) przestrzegania zasady, że jedynym podmiotem upoważnionym do kompleksowej obsługi serwisowej urządzeń jest Wykonawca; 4) nieusuwania numerów fabrycznych urządzeń; 5) niedokonywania samowolnych napraw i zmian konstrukcyjnych; 6) umożliwiania obsługi serwisowej, gdy jest ona wymagana; 7) niezwłocznego powiadamiania Wykonawcy o wszelkich uszkodzeniach, awariach urządzeń; § 9. 1. Zamawiający ma prawo naliczyć Wykonawcy kary umowne: 1) za opóźnienie w terminie dostarczenia i zainstalowania urządzeń, przeszkolenia pracowników Zamawiającego i dostarczenia instrukcji obsługi urządzeń - w wysokości 0,5 % łącznej wartości brutto umowy określonej w § 6 ust. 5 umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, 2) za niedotrzymanie terminów dotyczących czasu reakcji serwisu, terminów napraw, przeglądów, konserwacji lub terminów dostarczenia sprzętu zastępczego - w wysokości 0,2 % łącznej wartości brutto umowy określonej w § 6 ust. 5 umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, 3) za dostarczenie urządzenia zastępczego o parametrach gorszych niż urządzenie naprawiane wymienione w § 4 ust. 1 pkt 2 umowy - w wysokości 0,2% łącznej wartości brutto umowy określonej w § 6 ust. 5 umowy, 4) za nie przedłożenie dokumentu o którym mowa w § 3 ust. 3 – w wysokości 1 % łącznej wartości brutto umowy określonej w § 6 ust. 5 umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, 5) za odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - w wysokości 20% łącznej wartości wynagrodzenia brutto umowy wymienionego w § 6 ust. 5 umowy. 6) w przypadku niezatrudnienia przy realizacji przedmiotu umowy osób zgodnie z § 2 ust. 4 umowy lub nieprzedstawienia Zamawiającemu dokumentów lub oświadczeń zgodnie z § 2 ust. 6, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 2 000,00 zł brutto miesięcznie (słownie: dwa tysiące złotych). Kara będzie naliczana za każdy miesiąc, w którym Wykonawca nie wypełnił zobowiązania. 2. Naliczenie kar umownych nie upoważnia Wykonawcy do pomniejszenia wartości wystawionej faktury o ich wysokość. 3. Zapłata kary umownej nie wyłącza prawa do dochodzenia odszkodowania za poniesioną szkodę na zasadach ogólnych. 4. Wykonawca wyraża zgodę na potrącanie kwot naliczonych z tytułu kar umownych, o których mowa w ust. 1 z wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy za wykonanie umowy, a w przypadku, gdy potrącenie w całości lub części nie będzie możliwe, Wykonawca zobowiązany jest do zapłaty kar umownych lub kosztów usunięcia szkody w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania do zapłaty, przekazanej Wykonawcy w formie noty księgowej. Zamawiający może w szczególności dokonać potrącenia naliczonych kar umownych z płatności faktury wystawionej przez Wykonawcę za określony okres rozliczeniowy z zastrzeżeniem art. 15r1 ust.1ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.) § 10. Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu RODO, dla których Administratorem Danych jest Prezydent m.st. Warszawy, z zastrzeżeniem zawartym w zdaniu następnym. Zamawiający oświadcza, iż realizuje obowiązki Administratora danych osobowych, określone w przepisach RODO, w zakresie danych osobowych Wykonawcy, w sytuacji, w której jest on osobą fizyczną (w tym osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą), a także danych osobowych osób, które Wykonawca wskazał ze swojej strony do realizacji niniejszej umowy. § 11. 1. Poza przypadkami wynikającymi z przepisów prawa Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od umowy w razie: 1) niewykonywania lub nienależytego wykonywania umowy przez Wykonawcę, 2) gdy Wykonawca nie przystąpił do realizacji przedmiotu umowy, 3) gdy Wykonawca opóźnia się z wykonaniem przedmiotu umowy, tak dalece, iż nie jest prawdopodobne, że ukończy je w terminie, 4) gdy Wykonawca wykonuje przedmiot umowy wadliwie lub w sposób sprzeczny z umową, niezgodnie z uzgodnieniami lub zaleceniami Zamawiającego i pomimo wezwania do zmiany sposobu wykonania i wyznaczenia mu w tym celu odpowiedniego terminu nie wywiązuje się należycie z umowy. 2. W przypadkach określonych w § 11 ust. 1 pkt. 1 Zamawiający może wykonać prawo odstąpienia w terminie 5 dni roboczych od dowiedzenia się o zaistnieniu przyczyny odstąpienia, po uprzednim wezwaniu Wykonawcy do zaniechania naruszeń i bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu. 3. W przypadkach określonych w § 11 ust. 1 pkt. 2, 3 i 4 Zamawiający może odstąpić od umowy bez wyznaczania dodatkowego terminu. 4. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie. § 12. 1. Zamawiający wyznacza Naczelnika Wydziału Informatyki dla Dzielnicy Mokotów Urzędu m.st. Warszawy lub osobę go zastępującą jako swojego przedstawiciela i koordynatora prac w zakresie realizacji obowiązków umownych Wykonawcy. 2. Zmiana danych adresowych firmy nie wymaga aneksowania umowy i o takiej zmianie Wykonawca jest zobowiązany niezwłocznie powiadomić Zamawiającego w formie pisemnej. 3. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności z wyłączeniem odmiennych postanowień umowy. 4. Wszystkie informacje przekazywane pomiędzy stronami umowy dla skuteczności muszą mieć formę pisemną. 5. Strony umowy zgodnie ustalają, że Wykonawca nie może dokonać cesji wierzytelności pieniężnych wynikających z umowy na rzecz osoby trzeciej bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego. 6. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa a w szczególności: 1) ustawy Prawo zamówień publicznych, 2) Kodeksu cywilnego. 7. Strony zgodnie oświadczają, że w wypadku powstania sporu wynikającego z realizacji niniejszej umowy właściwym do jego rozstrzygnięcia będzie Sąd właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego. 8. Załączniki do umowy stanowi jej integralną część. 9. Umowę niniejszą sporządzono w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, 2 dla Zamawiającego i 1 dla Wykonawcy. § 13. 1. Strony wskazują następujące adresy dla doręczeń korespondencji związanej z umową: 1) Zamawiający - ……………………………………………………. 2) Wykonawca - ………………………………………………… 2. Strony są zobowiązane do wzajemnego powiadamiania się na piśmie o zmianie powyższych adresów, pod rygorem uznania korespondencji wysłanej na dotychczasowy adres i dwukrotnie awizowanej za skutecznie doręczoną. 3. Korespondencja będzie doręczana za pisemnym poświadczeniem odbioru lub wysyłana pocztą za zwrotnym poświadczeniem odbioru. ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wynagrodzenia w stosunku do umownego wynagrodzenia określonego w ust. 5 jedynie w przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towaru i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2018 r. poz. 2177 oraz z 2019 r. poz. 1564 z pózn. zm.), 3) zasad podlegania ubezpieczeniem społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz.2215 z poźn.zm.) jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę. W przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia liczby wydruków wykonywanych w roku 2021 z powodów, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, Strony dopuszczają możliwość dokonania zmiany postanowień niniejszej umowy, poprzez przeniesienie niezbędnej części wynagrodzenia z roku 2022 do roku 2021, przy czym zmiana ta będzie możliwa przy zachowaniu cen jednostkowych wynikających z formularza cenowego, stanowiącego załącznik nr 2 do umowy, pod warunkiem posiadania przez Zamawiającego środków finansowych na ten cel oraz z zastrzeżeniem, że łączne wynagrodzenie Wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 5, nie ulegnie zmianie. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
07.08.2020, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
PL IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Informacje dodatkowe: Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych na podstawie przepisów prawa Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe, by mogła/mógł Pani/Pan załatwić sprawę w Urzędzie m.st. Warszawy. Mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, ale nie będą profilowane. Kto administruje moimi danymi? • Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie m.st. Warszawy jest Prezydent m.st. Warszawy, z siedzibą w Warszawie (00-950), Pl. Bankowy 3/5. • Na pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych, a także o przysługujące Pani/Panu prawa odpowie Inspektor Ochrony Danych w Urzędzie m.st. Warszawy. Proszę je wysłać na adres: iod@um.warszawa.pl. Dlaczego moje dane są przetwarzane? • Wynika to bezpośrednio z konkretnego przepisu prawa, tj. ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843) lub jest niezbędne do wykonania zadania w interesie publicznym albo w ramach sprawowania władzy publicznej. • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu: udzielenia zamówienia publicznego • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe. Jeśli Pani/Pan tego nie zrobi, nie będziemy mogli zrealizować Pana/Pani sprawy (Chyba że szczegółowe przepisy prawa stanowią inaczej) . Jak długo będą przechowywane moje dane? • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez czas wymagany przepisami prawa, tj. czas trwania postępowania, od wszczęcia do zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Potem, zgodnie z przepisami, dokumenty trafią do archiwum zakładowego. Kto może mieć dostęp do moich danych? Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być: a) podmioty, którym Administrator powierzy przetwarzanie danych osobowych, w szczególności: • podmioty świadczące na rzecz Urzędu m.st. Warszawy usługi informatyczne, pocztowe; b) organy publiczne i inne podmioty, którym Administrator udostępni dane osobowe na podstawie przepisów prawa; c) podmioty, którym Administrator udostępni dane osobowe na podstawie Pani/Pana zgody. Jakie mam prawa w związku z przetwarzaniem moich danych? Ma Pani/Pan prawo do: a. dostępu do danych osobowych, w tym uzyskania kopii tych danych; b. żądania sprostowania (poprawienia) danych osobowych; c. żądania usunięcia danych osobowych (tzw. prawo do bycia zapomnianym), w przypadku gdy: • dane nie są już niezbędne do celów, dla których były zebrane lub w inny sposób przetwarzane; • nie ma podstawy prawnej do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych; • wniosła Pani/Pan sprzeciw wobec przetwarzania i nie występują nadrzędne prawnie uzasadnione podstawy przetwarzania; • Pani/Pana dane przetwarzane są niezgodnie z prawem; • Pani/Pana dane muszą być usunięte, by wywiązać się z obowiązku wynikającego z przepisów prawa. d. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych; e. sprzeciwu wobec przetwarzania danych – w przypadku, gdy łącznie spełnione są następujące przesłanki: • zaistnieją przyczyny związane z Pani/Pana szczególną sytuacją; • dane przetwarzane są w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej Administratorowi, z wyjątkiem sytuacji, w której Administrator wykaże istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzanie danych osobowych, nadrzędnych wobec interesów, praw i wolności osoby, której dane dotyczą, lub podstaw do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń; f. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, infolinia telefoniczna: 606-950-000.) w przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu w Urzędzie m.st. Warszawy Pani/Pana danych osobowych. Nie przysługuje Pani/Panu prawo do przenoszenia danych.